
Etty
Door Annemieke van Manen – uit ‘Etty’, de nieuwe NPO-serie: Waar gaat de reis naartoe? – Naar Westerbork. […] Hoeveel is dat? – Dat is gratis. Fijne feestdagen.
Op deze pagina delen we graag allerhande creatieve uitingen, geïnspireerd door positieve desintegratie, van onszelf en anderen. Deze verhalen, gedichten, muziekstukken, podcasts, boekentips en filmtips hebben allemaal een link naar persoonlijke ontwikkeling, creativiteit en groeiend zelfbewustzijn.

Door Annemieke van Manen – uit ‘Etty’, de nieuwe NPO-serie: Waar gaat de reis naartoe? – Naar Westerbork. […] Hoeveel is dat? – Dat is gratis. Fijne feestdagen.

Door Laura Stavinoha – Soms kom je muziek tegen die positieve desintegratie ademt. Hi Ren, de video uit 2022 waarmee artiest Ren Gill bekend is geworden, is letterlijk een weergave van het Dabrowskiaanse innerlijk conflict.

door Merijne Hazenoot-Hoorn – Om te kunnen verbinden moeten er verschillen zijn. Zonder verschil, hoeft er immers niets meer verbonden te worden. Als ik het andere van de ander echt wil ontmoeten, moet ik mijzelf zijn.

Jan G. Marque – Het licht van de morgenster valt argeloos op mijn gesloten oogleden. Het waarschuwt me dat de eerste zonnestralen spoedig de horizon zullen bereiken om me te laten ontwaken uit de alchemistische, lucide droom waarin ik tot op dat moment leef.

Jan G. Marque – Het Filosofisch Realisme is een door Jan Marque ontwikkelde kunstvorm. Hij gebruikt twee klassieke middelen: woord en beeld. Aan de ene kant een met olieverf realistisch geschilderde voorstelling op linnen, het schilderij, waarin beeldsymboliek zit verwerkt. Aan de andere kant een onderschrift, bestaande uit woordsymboliek.

Merijne Hazenoot-Hoorn | Het lied Speechless uit de Disneyfilm Aladdin heb ik gebruikt als emotioneel-muzikale verwoording voor mijn strijd tegen angst. Hier schreef ik een ervaringsverhaal bij.